SBTÜ’de “Teknofest Projeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Semineri” Düzenlendi.

<b>SBTÜ’de “Teknofest Projeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Semineri” Düzenlendi.</b>

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Sivas İl Temsilciliği ile Kariyer Merkezi Müdürlüğümüzün ortak programı olan “Teknofest Projeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Semineri” düzenlendi.
SBTÜ Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tanzer Erdem, T3 Vakfı Sivas Sorumlusu Abdulkadir Baygül, SBTÜ Kariyer Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Betül Kafkaslıoğlu Yıldız, Sivas Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Genel Müdürü Öğr. Gör. Göksel Öztürk, Cumhuriyet Teknokent Kuluçka Koordinatörü Öğr. Gör. Ülkü Tutar ile akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, “Az sayıda öğrenci nitelikli eğitim anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu seminerin hem firmalar hem akademisyen kadromuz hem de öğrencilerimiz için girişimcilik ruhunun oluşması açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimizin iyi şirketlerde iş bulmaları için çalışıyoruz ancak bununla beraber iyi şirketler kurmaları için de bu seminerin kıymetli olduğunu düşünüyorum. Ben aynı zamanda bir akademisyen olarak sınavdan yüz almaktansa ortaya proje koymanın daha kıymetli olduğunu belirtmek isterim. Derslerdeki başarının yanında pratik çalışmalarda bulunmak benim çok arzu ettiğim bir durum. Teknofest için proje üretmek, proje üreten ekibin içinde olmak Ülkemiz için önemli olduğu gibi uluslararası arenada da kabul gören bir durum.” dedi.
Milli Teknoloji Hamlesinin itici gücü olmak istediklerinin altını çizen T3 Vakfı Sivas Sorumlusu Abdülkadir Akgül, Adana’da düzenlenecek olan Teknofest süreçleri ve vakfın yürüttüğü faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Konunun uzmanları tarafından bilgilendirmelerin yapıldığı seminer programında, genç girişimciler de deneyimlerini salonda bulunanlara aktardı.
Program hatıra fotoğrafı çekimi sona erdi.
  • Gösterim 0
  • Toplam 5